Výlety

NOVÁ ŽIVOHOŠŤ MAPA OKOLÍ 

Vyhlídkové lety, Nesvačily 0193, 257 51 Bystřice
Více na www.zeshora.webnode.cz 

 

Rozhledna Veselý vrch - tel.: 776 677 620 

Oppidum Hrazany - další z oppid ležících podél řeky Vltavy, jehož hlavní funkcí bylo poskytovat zázemí cestujícím po obchodní stezce vedoucí z rakouské Solné komory.

Ostromeč je zaniklý hrad severně od vesnice Hrazany v okrese Příbram. Stál na konci ostrožny nad soutokem Vltavy a Mastníku

v nadmořské výšce okolo 320 m n. m. Zachovaly se z něj terénní relikty budov a opevnění. Od roku 1958 je chráněn jako kulturní památka ČR.

takhle asi hrad vypadal

Lety balonem - 604 191 918, www.letybalonem.eu info@letybalonem.eu


Důlní štola Josef - 603 838 093 

Tepfaktor

info@tepfaktor.cz
+420 777 000 927 

V TEPfaktoru je především cesta cílem, nejdůležitější je dobře se pobavit, uvolnit a sehrát. Nemusíte se bát ani pavouků, klaustrofobie, nebo toho, že nejste sportovní typ. U nás zatím na žádný odporný hmyz sahat nemusíte, stísněné prostory, kde byste se báli uvíznutí, také nenajdete a herní úkoly si vyberete dle svého gusta a kondice bez nutnosti splnit vše. Herní úkoly řešit v libovolném pořadí.
Celá hra je řízena elektronicky, na zdolání každé překážky máte časový limit, avšak neomezený počet pokusů. TEPfaktor je inspirován pevností Boyard v tématu pirátů z Karibiku. Zdolávání každého úkolu doprovází napínavá tematická hudba. Kromě skvělé zábavy jsme pro Vás připravili přes 300 m2 zastřešené pláže s barem. Ideální pro odpočinek, piknik, nebo divokou akci....  

Lanový park slapy

Adresa Lanového parku Slapy: Nebřich 257 44  GPS souřadnice: 49°46'9.769"N, 14°24'54.396"E

Kontaktní osoby: Dita (602 185 231), Vašek (736 676 565)

Lanový park Slapy byl postaven v roce 2009 v kaňonu nad potokem, který se vlévá do zátoky přehradní nádrže Slapy, hned na úpatí Živohošťského mostu silnice 114. Krásná příroda v okolí a hloubka rokle dává Lanovému parku zvláštní kouzlo. I v létě, kdy je všude okolo pořádné horko, je u nás příjemné, stinné klima. Že je u nás krásně, to si můžete prohlédnout v galerii.

Kostel sv. Fabiána a Šebestiána 

Kostel sv. Fabiána a Šebestiána
Kostel stál na ostrohu nad meandrem Vltavy. Po napuštění Slapské přehrady zůstal jen těsně nad hladinou. Postaven byl před rokem 1271. Poté byl goticky přestavěn ve 14.století. Další přestavba byla provedena v novorománském slohu. Na přelomu 80. a 90.let 20.století přišel o věžičku. Nějaký čas poté ležela na hřbitově u kostela. Opraven byl roku 2003 a opravován je i v současné době. 

Historie staré Vltavy v Chotilském muzeu

Trapistický klášter Políčany 

Trapistický klášter je komunita, která žije pod vedením abatyše, podle řehole svatého Benedikta, v modlitbě, manuální práci, samotě a tichu. Všechny sestry se učí jít po cestě pokory, poslušnosti a žít v opravdové lásce. 

Holý vrch u Nahorub

pomníček

První zmínky o vsi Nahoruby pocházejí z roku 1012, kdy je majitelem osady klášter sv. Kiliána na ostrově u Davle. Později, kolem 16. století, se zde zapisují vladykové Nahorubští z Nahorub. Holý vrch je kopec u Nahorub dosahující výšky 448 m.n.m., kde se 10.11.1419 utkali v bitvě husité se Šternberkovými zbrojnoši a následně se zde strhla 1. bitva mezi husity a katolíky. 100 zajatých husitů bylo odvlečeno do Kutné Hory a tam byli naházeni do šachet. Kopec se nachází v severozápadní části obce Nahoruby, kterými prochází žlutá TZN z Jablonné. Na vrchol vlastního kopce vede pouze neznačená cesta z Nahorub. Částečně však lze využít zelenou TZN, která z Nahorub vychází a míří do Nové Živohošti. Z této TZN však musím odbočit severním směrem na konci obce a postupovat vzhůru do kopce.

Zámek Konopiště 

Zámek Konopiště
Konopiště je zámek v místní části Konopiště města Benešova ve Středočeském kraji, 40 km jihovýchodně od Prahy. Leží asi 2 km na západ od centra Benešova. Proslavil se jako poslední sídlo Františka Ferdinanda d'Este, dědice trůnu Rakousko-Uherské říše, jehož zavraždění v Sarajevu bylo záminkou spuštění první světové války. Více na www.zamek-konopiste.cz 

Zámek Dobříš 

Rokokový zámek s výraznou fasádou pochází z let 1745-1765, kdy přestavbu uskutečnil Jindřich Pavel Mansfeld. Jeho dcera Marie Isabella byla provdána za Františka Gundakara Colloreda. Tímto sňatkem vznikl šlechtický rod Colloredo-Mannsfeld, který zde pobýval do II. sv. války. V roce 1942 byl zámek vyvlastněn nacisty a v roce 1945 připadl státu a byl užíván téměř 50 let jako Domov spisovatelů. V roce 1998 je navrácen spolu s franc. a angl. parkem do soukromého vlastnictví. Současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld. Více na www.zamekdobris.cz 

Rozhledna Drahoušek


Rozhledna Drahoušek se nachází na stejnojmenném kopci, vysokém 504m, který se tyčí nad obcí Osečany. Byla postavena v roce 2004. Výška rozhledny je 48metrů, výška vyhlídkové plošiny je 32metrů. Nahoru se dostanete po 168 schodech. Majitelem stavby je T-mobile. Rozhledna je přístupná od dubna do června ve svátek, sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. V červenci a srpnu každý den kromě pondělí od 10 do 17 hodin. A v září a říjnu ve svátek, sobotu a neděli od 10 do 17 hodin. Vstupné je pro dospělé 15 Kč pro děti 10 Kč. Více na www.osecany.cz 


Drtinova rozhledna

Na počest významného rodáka Prof. PhDr. Františka Drtiny z nedalekého Hněvšína byla dne 11. července 1926 slavnostně otevřena nová dřevěná rozhledna na vrchu Besedná (496m), který se nachází nedaleko Živohoště. Drtinova rozhledna byla včetně základů 22 m vysoká, ve tvaru husitské hlásky.


Vodní elektrárna Slapy


Blízkost Prahy a dvě elektrárny na jednom místě, to jsou výhody návštěvy VE Štěchovice.

Exkurzi můžete spojit s výletem po Povltavské stezce či návštěvou VE Slapy.

Otevřeno celoročně vždy po předchozím objednání. Objednávejte se prosím pouze v pracovní dny 7-15 hodin.

Tel.: 602 107 453, www.cez.cz