Historie lodě

Historie závodů na Živohošti

Jen jeden týden chyběl v té době do tří let od chvíle, kdy budoucí prezident závodů dračích lodí, Kebuleho dračí podzim, Ludvík Štantejský poprvé prohlásil: "Dračí lodě musí plout i na Živohošti."
Bylo to na svatého Václava roku 2004 při tzv. Svatováclavské jízdě v Praze, kde bylo několika šťastlivcům z řad Spolku přátel vodníka Kebuleho umožněno zapádlovat si pod dohledem zkušených draků z Asociace dračích lodí pod vedením Jiřího Čtvrtečky.
Přání se stalo skutečností a 22. září 2007 se původem asijská disciplína poprvé představila přihlížejícím v rámci nultého ročníku KDP 2007. Tento ročník absolvovalo 5 posádek, což je v každé lodi 20 pádelníků, jeden hudebně nadaný člen posádky coby bubeník a pochopitelně zdatný kormidelník - tím je ovšem dosazený profesionál.
Závod proběhl za bouřlivého nadšení přihlížejících diváků i samotných závodníků a po jeho skončení se okamžitě přihlásilo na další ročník dvojnásobné množství posádek bez ohledu na nově stanovené pravidlo, které stanovuje nutnou účast minimálně pěti žen v posádce.
Na startu II. ročníku 19. září 2009 se sešlo 25 posádek a při ročníku III. dokonce 29 posádek smíšených a v rámci I. ročníka Jezinka Cupu - 5 posádek s ryze ženským osazenstvem.